Bugun...


İbrahim Aydın


Facebookta Paylaş

BAŞÖRTÜSÜ ÖZGÜRLÜĞÜ
Tarih: 29-08-2016 05:54:00 Güncelleme: 29-08-2016 05:58:00


Başörtüsü bizim davamızdır ve davamıza kim el uzatırsa onun karşısında olacağız. Kimse başörtüsünü siyasi bir simge olarak lanse etmesin artık, tesettür tarz değil farzdır. Öyle dönemlerden geçtik ki milli iradenin seçtiği bir milletvekilini dönemin Başbakanı ve onun şakşakçıları meclisten kovarken, bu hareket din özgürlüğüne atılan bir darbenin daha habercisi olmuştu. Onlara göre ezmek, kısıtlamak, engellemek özgürlüktü.

 

Ülkemizde İmam Hatiplerde okuyanların ezildiği, kuran kurslarında okuyanların hor görüldüğü bir dönemi inşallah hiç açılmayacak bir şekilde tarihe gömdük. Başı kapalı bacılarımızın okullara alınmadığı, birinci olduğu okullarda sahneden ağlayarak indirildiği, oğlu askere gitmiş annenin yemin töreni düzenlenecek alana bile sokulmadığı, başını açmadığı için işinden olan bir devlet memuru ve daha niceleri, işte onların özgürlükler ülkesi Türkiye Sizin özgürlüğünüze ahiret de isteyeceğimiz haklarımızla biz yön veririz inşallah. Belki her kesimden vatandaşımızın karşılaştığı onların özgür Türkiye'sinde bizim hiç hakkımız bile yoktu.

 

Toplanan özgürlük imzaları hiçe sayılıyor, Üniversiteye giden kardeşlerimize girişte saçları açtırılıyor, sınava gireceklerde perukla girmek zorunda kalıyordu dönemlere baktığımda şimdi mi özgürüz yoksa o zaman mı sorusunu aklımdan bile geçirmem. 2008 yılında üniversitelerde başörtüsünün serbestliğiyle başlayan ve ardı ardına milletin özgürlüğü yolunda atılan adımlar bu günlerin habercisiydi.

ÖSYM sınavları, kamuda, kışlalara girişlerde ve polislerin de özgürlüğe kavuştuğu bir dönemdeyiz. İlk önce kendi memleketimizin örnek insanı Espiye’li Neslihan Kısa başörtülü ilk kaymakam oldu. Kaymakamın başörtüsünden, GATA’ya atanan Başhekimin başörtüsünden, polis memurunun başörtüsünden kim neden rahatsız olabilir anlamıyorum ve sizi Allah'a havale ediyorum.

 Bu yazı 2172 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
YUKARI